چاپ خبــر
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل:

روحانیان مستقر در روستا منشا خیرات بسیاری برای روستاییان هستند

حجت الاسلام سمیع‌الله مردان گفت: حضور روحانیان در روستاها همواره منشا خیرات بسیاری در امور دینی و معنوی مردم روستا بوده است.

به گزارش خطب شکن، رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل گفت: در طول تاریخ تشیع روحانیت با حضور در بین اقشار مختلف مردم توانسته است خدمات بسیاری را به دین و مردم ارائه دهد.

حجت الاسلام سمیع‌الله مردان که در روستای توی ده ابوزیدآباد سخن می گفت با اشاره به نقش روحانیت در ترویج فرهنگی دینی در دورافتاده‌ترین شهرها و روستاهای کشور خاطرنشان کرد: وجود روحانی مستقر در روستاها منشا خیرات بسیاری در امور دینی و معنوی مردم بوده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ آموزش دین و احکام الهی در روستاها باید نهادینه شود اظهار کرد: با توجه به این که در راستای توسعه اسلامی، دین نقشی اساسی در همه عرصه‌های زندگی و اجتماع دارد، توجه به مسائل دینی و ارزش‌های اسلامی در روستاها نیازمند توجه بیشتر است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل تاکید کرد: حضور روحانیت در روستاها و در دسترس بودن آن ها علاوه بر ترویج فرهنگ دینی سبب همکاری، همیاری و سهولت در پیگیری نیازها درراستای توسعه روستا می‌شود.

حجت الاسلام مردان زندگی دشوار و پرمشغله ی روستایی را به عنوان عاملی برشمرد که فرصت کمتری برای آشنایی با آموزه های دینی و فرهنگ اهل بیت(ع) باقی می گذارد. وی اضافه کرد: در حال حاضر به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در روستاها شاهد توسعه فرهنگ دینی، مشاوره، اجرای برنامه های فرهنگی و اوقات فراغت، اقامه نماز جماعت و بزرگداشت مناسبت های ملی و مذهبی هستیم.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل با اشاره به این که تبلیغ دین یکی از دستورات قرآن واسلام است که همواره مورد تاکید ائمه اطهار علیهم السلام بوده است تصریح کرد: مدیریت فعالیت های فرهنگی روستاها و برنامه ریزی فرهنگی متناسب با وضعیت آن، ایجاد وحدت در بین اهالی روستا و منطقه تبلیغی، سرکشی از مردم روستا به‌ویژه خانواده شهدا، توجه به خانواده‌های بی‌بضاعت، برگزاری مستمر نماز جماعت، توجه به احکام اسلامی و کمک به رفع مشکلات مردم روستاها از جمله وظایف روحانیون مستقر در روستاهاست.

Telegram-khatabshekan

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP