چاپ خبــر
با برگزاری مسابقات قرآنی مفلحون؛

برترین چهره‌های قرآنی روستاهای شهرستان معرفی شدند

دومین دوره‌ی مسابقات قرآنی «مفلحون»، ویژه‌ی روستاییان آران و بیدگل با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش خطب شکن، کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل با اشاره به اجرای تفاهم نامه بین وزارت کشور و دارالقرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری مسابقات قرآنی گفت: دومین دوره‌ی مسابقات قرآنی «مفلحون» در راستای این تفاهم نامه که به منظور گسترش فعالیت‌های قرآنی در روستاهای کشور منعقد شده است برگزار شد.

روح الله باقری هدف از این مسابقه را ترویج فرهنگ قرآنی و تحقق فرمایشات رهبری در توسعه‌ی توجه به قرآن دانست و اضافه کرد: دفتر امور روستایی فرمانداری، کانون قرآن معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه و شورای اسلامی بخش در اجرای این مسابقات همکاری کردند.

وی افزود: در این مسابقات که به میزبانی بخشداری کویرات در امامزاده عبدالله ابوزیدآباد برگزار شد در رشته‌ی قرائت در رده‌ی سنی بالای ۱۶ سال محمدجواد مشکین‌مو و حسن رجبی از روستاهای حسین آباد و علی آباد رتبه‌های برتر را به دست آوردند، همچنین اسما حسین دوست از روستای کاغذی در بخش خانم‌های این رشته حائز رتبه‌ی برتر شد.

روح الله باقری، فاطمه مهدیزاده از روستای کاغذی و رقیه ذوالفقاری از روستای حسین آباد را به عنوان رتبه‌های اول و دوم رشته‌ی حفظ رده‌ی سنی زیر ۱۶ سال معرفی کرد.

این مسابقات در دو رشته‌ی قرائت و حفظ یک جزء و با حضور برادران و خواهران برگزار شد. نفرات برتر این مسابقات به مرحله‌ی نهایی مسابقات قرآنی مفلحون که در دهه‌ی فجر امسال برگزار خواهد شد راه یافتند.

Telegram-khatabshekan

telegram

Go to TOP