چاپ خبــر
بازخوانی تاریخچه فوتبال آران و بیدگل(قسمت اول)؛

پرافتخارترین تیم فوتبال آران و بیدگل کدام است؟ + تصاویر

پرافتخارترین تیم آران و بیدگل، یکی از پرطرفدارترین باشگاه‌های شهرستان است که تا کنون موفق به کسب ۱۱ عنوان قهرمانی در رقابت‌های لیگ فوتبال شهرستان شده است.

به گزارش خطب شکن، مسابقات فوتبال دسته یک آران و بیدگل از سال ۱۳۴۹ به صورت رسمی آغاز و به جز چند سال، همواره با شرکت تیم‌های مختلف فوتبال شهرستان، برگزار شده است.

در این بین تیم فوتبال سپاهان آران، با ۱۱ عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها، عنوان پر افتخارترین تیم را به خود اختصاص داده است.

باشگاه سپاهان که یکی از پرطرفدارترین باشگاه‌های آران و بیدگل نیز به شمار می‌رود، در ابتدا از بازیکنان تیم «حافظ آران» تشکیل می‌شد. پس از آن که تیم حافظ در سال ۱۳۵۸ منحل شد، برخی بازیکنان آن به تیم «سپاه آران» (که بعدها به «سپاهان آران» تغییر نام داد) و برخی دیگر به تیم «اتحاد آران» پیوستند.

1359
تیم فوتبال سپاهان در سال ۵۹

زمینی که تیم سپاهان در آن تمرینات خود را انجام می‌داد در مزرعه‌ی معظم آباد قرار داشت. هم اکنون زمین اختصاصی تیم سپاهان در بلوار مالک اشتر قرار دارد.

این تیم در سال ۶۱ اولین مقام قهرمانی خود در رقابت‌های فوتبال آران و بیدگل را به دست آورد. پس از آن در سال‌های ۶۴ تا ۶۶، سه سال پیاپی به عنوان قهرمانی دست یافت.

1361
تیم فوتبال سپاهان در سال ۶۱

با این حال چهار سال طول کشید تا این تیم بتواند مجددا در صدر فوتبال آران و بیدگل قرار گیرد. سال ۷۰ پنجمین قهرمانی سپاهان به دست آمد. سال بعد نیز سپاهان توانست از قهرمانی خود دفاع کند، اما در سال ۱۳۷۲ انقلاب قهرمان شد. با این حال در سال ۷۳ سپاهان مجددا قهرمانی را از انقلاب پس گرفت.

پس از این سال، سپاهان افت محسوسی داشت و ۹ سال برای رسیدن به هشتمین قهرمانی خود انتظار کشید. در سال ۸۲ این تیم مجددا قهرمان آران و بیدگل شد. سپاهان در سال‌های ۸۷ تا ۸۹ نیز مجددا توانست سه سال پیاپی قهرمان فوتبال آران و بیدگل شود و با ۱۱ قهرمانی نام خود را به عنوان پر افتخارترین تیم فوتبال شهرستان مطرح کند.

از دیگر افتخارات این تیم کسب مقام نخست مسابقات فوتبال شهرستان‌های استان اصفهان ر سال ۱۳۹۰ و صعود به دسته یک رقابت‌های آسیا ویژن است.

1390
تیم سپاهان در سال ۹۰

دعوت از تیم فوتبال پرسپولیس تهران و برگزاری دو مسابقه در سال‌های ۶۲ و ۶۴ از جمله خاطراتی است که نسلی از فوتبال‌دوستان آران و بیدگل از این باشگاه در ذهن دارند. گفتنی است بازی اول این دو تیم با نتیجه مساوی ۴ بر ۴ و بازی دوم با نتیجه‌ی ۳ بر دو به نفع پرسپولیس به اتمام رسیده بود. همچنین سپاهان در سال ۶۶ نیز یک بازی دوستانه با تیم شاهین تهران برگزار کرده که با نتیجه‌ی یک بر یک به پایان رسیده است.

Picturennn 0021
بازیکنان پرسپولیس در دیدار با سپاهان

سپاهان از جمله تیم‌های صاحب سبک فوتبال آران و بیدگل است که فوتبالی هجومی را به نمایش می‌گذارد. این تیم در حال حاضر در رده‌ی چهارم لیگ فوتبال آران و بیدگل قرار داد.

***

پانوشت: در نوشتن این مطلب از کتاب فوتبال آران و بیدگل (احمد زارع مقدم، ابوالقاسم معینی آرانی؛ کاشان: مرنجاب؛ ۱۳۹۲) استفاده شده است.

telegram

  1. ممنون از مطالب و اخبار بسیار مفید وزیباتون احسنت
    می تونید لینک هیئت فوتبال رو هم که امسال راه اندازی شده در سایت قرار دهید

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP