چاپ خبــر
دبیر هیأت اسکواش آران و بیدگل:

فعالیت خانم‌ها در اسکواش بیشتر از آقایان است/ تلاش می‌کنیم میزبانی لیگ برتر را بگیریم

محسن زارعی گفت: از آن جا که محیط بازی در اسکواش پوشیده است، بانوان بیشتر از آقایان از آن استقبال می‌کنند، از این رو تعداد ورزشکاران خانم شهرستان در این رشته بیشتر از آقایان است.

به گزارش خطب شکن، دبیر هیأت اسکواش آران و بیدگل با اشاره به افتتاح مجموعه‌ی اسکواش ورزشگاه مادر در سال ۸۸ گفت: از همان سال نیروسازی به عنوان یکی از اصلی‌ترین اهداف ما معرفی و در این راستا در سال ۸۸ یک دوره کلاس آموزشی مربی‌گری با حضور خانم‌ها و آقایان علاقمند برگزار شد.

محسن زارعی در گفت و گو با خطب شکن در مورد دلیل برجسته شدن رشته‌ی اسکواش در شهرستان تصریح کرد: زمانی که مرحوم سحابی برای ساخت ورزشگاه مادر اقدام کرد، بر لزوم شکل‌گیری مجموعه‌ای در این ورزش اصرار داشت و به همین خاطر اسکواش به عنوان یکی از مهم‌ترین ورزش‌های شهرستان مطرح شد.

وی در مورد ویژگی‌های این ورزش خاطرنشان کرد: اسکواش ورزشی جذاب است که هم از نظر سرعت و هم از نظر جسمانی، به آمادگی بالایی نیاز دارد، به علاوه می‌توان آن را در تمام مقاطع سال بازی کرد.

محسن زارعی در مورد حضور ویژه‌ی بانوان در این رشته گفت: از آن جا که محیط بازی در اسکواش پوشیده است، بانوان بیشتر از آقایان از آن استقبال کرده‌اند.

وی به تعداد ورزشکاران فعال در این رشته اشاره کرد و ادامه داد: مجموع افرادی که در این رشته فعالیت دارند، در بخش خانم‌ها ۸۰ تن و در بخش آقایان حدود ۴۵ تن است.

دبیر هیأت اسکواش آران و بیدگل با بیان این که مردم آشنایی کمتری به این ورزش دارند افزود: برای این که مردم بیشتر با این ورزش آشنا شوند، ما به مدارس وارد شده و اقبال خوبی را به این رشته شاهد بوده‌ایم.

زارعی میزبانی مسابقات کشوری در رده‌های سنی را به عنوان یکی از فعالیت‌های مهم هیأت اسکواش عنوان کرد و ادامه داد: در سال ۸۲ با همکاری نهادها و ادارات شهرستان توانستیم میزبانی مسابقات کشوری رده‌های سنی کشور را بر عهده بگیریم.

وی اضافه کرد: با تلاش‌هایی که انجام می‌شود، هر سال یک یا دو دور از مسابقات لیگ برتر را در ورزشگاه مادر میزبانی می‌کنیم.

Telegram-khatabshekan

telegram

پاسخ دهید

سوال امنیتی:
Go to TOP